1. Sayın ziyaretçi, sitemiz üzerinden teknolojik anlamda hemen her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Yardım veya bilgi almak için konu açabilir aynı zamanda yanıtlar verebilirsiniz. Öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üyelik için "Buraya Tıklayın" 1 dakika içinde eşit şartlarda üyelik avantajlarından yararlanın.!
  Duyuruyu Kapat

Whatsapp'ta dosya almak tehlikeli mi?

'Sohbet ve Mesajlaşma yazılımları' forumunda Admin tarafından 17 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Mobile Türkiye Site Yetkilisi

  Whatsapp'ta dosta transferi

  Whatsapp üzerinden dosya transferi aslında en tehlikeli virüs yeme yöntemidir. Whatsapp hayatımıza girmeden önce Messenger kullanılan dönemlerde karşı tarafın bilgilerine ulaşılan en basit yol olarak bir dosya transferi yapılırdı. Bu yöntem güvenilir bir kişiden geliyorsa anında virüs kaptınız demektir.

  Peki bu dosyalar nasıl virüs gönderiyor?

  Bunu bir uygulama gibi düşünmelisiniz. Tarafınıza gönderilen bu dosya aslında bir dosya değil cep telefonunuz için bir komut gönderim programıdır. Cihazınızın üzerinde tanımlı olan mail adresinizden dosyayı gönderen kişinin mail adresine bilgi transferi işlemi yapar.

  Dosyayı aç dediğinizde muhtemelen hata ile karşılaşacak, açılmayacak ve sileceksiniz. İşte o an siz zaten bu iletişim ağını kurmuş oluyorsunuz. Silseniz bile telefon veya cihazınıza zararlı yazılım girmiş oluyor.

  Böyle bir durum yaşarsanız antivirüs programları kullanarak telefonunuzu tarayın. Yabancı tüm uygulamaları kaldırın ve çalışır durumda uygulamaları gözden geçirin.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş